Wielu blogerów już o tym pisało wieki temu – wiem o tym. Jednak wiele osób cały czas o to pyta i nie wiedzą często, co wybrać. Czy wrzucać przyciski „lubię to” i „Google +1” na piechotę (wklejać kod do szablonu bloga na WordPressie), czy lepiej użyć jakiejś wtyczki? Dziś postaram się podać szybką receptę na ten problem.
Wstawianie przycisków społecznościowych na bloga
Procedura jest bardzo prosta. Oto ona:
- Zaloguj się do panelu administracyjnego (w skrócie: PA) swojego bloga na WordPressie.
- Przejdź do zakładki „Wtyczki” i kliknij opcję „Dodaj nową”.
- W okienku wyszukiwania wtyczek wpisz lub wklej: WordPress Social Ring (tutaj znajdziesz tę wtyczkę). Właśnie tę wtyczkę Ci proponuję. Jest bardzo łatwa w konfiguracji.
- Zostanie znaleziona jedna wtyczka, właśnie o tej nazwie. Kliknij „Zainstaluj”.
- Po potwierdzeniu chęci instalacji, po chwili zobaczysz okno informujące, że wtyczka została zainstalowana.
- Kliknij „Włącz wtyczkę”.
- Przejdź do zakładki „Ustawienia” i wybierz „Social Network Settings”.
- Zaznacz buttony (przyciski), na których Ci zależy. Na zrzucie ekranowym poniżej pokazałem konfigurację, którą proponuję.
- Zaznacz pozycję (opcja: „Position”), gdzie mają się pokazywać przyciski. Masz dwie opcje do wyboru: „Before content” (przed treścią, zawartością) oraz „After content” (za treścią, poniżej treści). Proponuję wybrać wyświetlanie przed treścią oraz (ewentualnie) za treścią.
- Wybierz, na jakich rodzajach stron WordPressa (opcja: „Show on”) mają się pojawiać przyciski. Masz do wyboru: „Home” (czyli strona główna – nie zaznaczaj), „Pages” (czyli tzw. strony statyczne, np. podstrona „Kontakt” – nie zaznaczaj), „Posts” (czyli wpisy – zaznacz tę opcję), „Categories” (czyli kategorie – nie zaznaczaj ich) oraz „Archive” (czyli archiwa – nie zaznaczaj tej opcji).
- Kliknij na dole „Save changes”, by zapisać zmiany.
- Przejdź na jakiś wpis na Twoim blogu, w razie potrzeby odśwież stronę w przeglądarce (możesz użyć kombinacji klawiszy: ctrl + F5) i sprawdź, czy przyciski dobrze i we właściwym miejscu się wyświetlają. Jeśli tak, to sprawa załatwiona.

Jak widzisz, nie jest to trudne. A bezwzględnie warto zainstalować przyciski społecznościowe. Wyobraź sobie, że kiedyś jedno kliknięcie w fajsbukowy lajk pod wpisem na moim blogu wygenerowało 80 wejść (tego samego dnia) z Facebooka. Oczywiście to był dość szczególny przypadek (o dużej skuteczności), jednak dobrze obrazujący potencjał, jaki drzemie w takich przyciskach.
A tak to wygląda na moim blogu o pozycjonowaniu w Google – tanie-pozycjonowanie-stron.pl.

W następnym wpisie opiszę konfigurację kolejnej wtyczki społecznościowej, która świetnie się uzupełnia z tą dzisiaj omówioną, a mianowicie Shareaholic / SexyBookmarks.
A Ty jakich wtyczek społecznościowych używasz na swoim blogu?





Dodaj komentarz